Vila SUPERLUKSOZE në vendin ku jetojnë bosët e Tiranës, reagon Shkëlzen Berisha

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:29 26-03-2017 Vila SUPERLUKSOZE në vendin ku jetojnë bosët e Tiranës, reagon Shkëlzen Berisha

Disa ditë pas publikimit të vilës superluksoze ku jeton Shkelzen Berisha dhe e dashura e tij Armina Mevlani, vjen reagimi i parë i djalit të ish-kryeministrit.

Shkëlzen Berisha thotë se vila e publikuar është sa gjysma e vilës që ka Rama në Surrel ndërsa e cilëson këtë lajm si të fabrikuar nga mediat pranë tij.

“I zene mat me sarajet e Surrelit ne duar qe vlejne miliona euro e te cilat nuk i justifikon dot as me te ardhurat qe ka deklaruar as me taksat qe ka paguar, Rama kerkon te gjeje shpetim duke fabrikuar fake neës ne tualetet e veta mediatike. Per kete ka gjetur foton e nje vile qe eshte sa gjysma e te vetes, me pronar nje person publik dhe kerkon te shese me cdo kusht sikur eshte e imja. Ja kuptoj hallin por nuk zgjidhet cdo problem duke ja lene ate tjetrit ne dere. Keto zgjidhje edhe mund te justifikoheshin kur Rama ishte akoma i ri e i zene ngushte ne ndonje salle gjyqi. Por sot si i moshuar dhe kryeminister ne vend te shpifjeve dhe genjeshtrave te ricikluara pritet transparence se ku i gjeti miliona euro per dhjetera mijera metra katrore saraje ne Surrel si dhe per pallatin 5 katesh te bashkeshores se tij te ndertuar pas asnje fature ne mes te Tiranes”, shkruan Shkëlzen Berisha në reagimin e tij.

Disa ditë më parë u publikuan fotot e vilës së Berishës që ndodhet pranë vilës së Samir Manes dhe sa i takon luksit, është e vetmja që konkurron vilën e biznesmenit.

 

 shl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025945901870728
array(1) { ["section"]=> string(84) "vila-superluksoze-ne-vendin-ku-jetojne-boset-e-tiranes-reagon-shkelzen-berisha-73155" }