Villnin dhe ishin në gjendje të fikëti, 6 nxënës të shkollës private në Tiranë helmohen nga gazi, përfundojnë te Urgjenca

Publikuar tek: aktualitet, më 11:37 20-01-2021 Villnin dhe ishin në gjendje të fikëti, 6 nxënës të shkollës private në Tiranë helmohen nga gazi, përfundojnë te Urgjenca Nga Urgjenca e pediatrise, Tirane

6 nxënës të një shkolle private në “Don Bosko” kanë përfunduar në Urgjencën e pediatrisë pasi janë helmuar nga rrjedhja e gazit në shkollën e tyre.

Sipas Policisë, gazi përdorej për ngrohje në këtë objekt arsimor. Ndërkohë, nga dëshimtë e shokëve të nxënësve të helmuar, mësohet se ata nuk janë lajmëruar për rrjedhje gazi, por u është thënë të dilnin nga mësimi dhe të shkonin në kafe.

Për shkak se përhapja e gazit në ambient ishte e lartë, 6 nxënës të shkollës kanë nisur të villnin dhe të humbnin ndjenjat. Menjëherë drejtuesit kanë njoftuar spitalin dhe disa ambulanca kanë shkuar në vendngjarje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasi për vdekje 10 vjeçaren në Allias, Togat e zeza lënë në burg shoferin Alban Guri
Kryeministri grek mesazh të fortë për ‘Detin’: Edi Rama tha se është e drejta e Athinës të rritet me 12 milje, zgjerimi është i pashmangshëm »
Article Logic
Execution time: 0.011821985244751
array(1) { ["section"]=> string(126) "villnin-dhe-ishin-ne-gjendje-te-fiketi-6-nxenes-te-shkolles-private-ne-tirane-helmohen-nga-gazi-perfundojne-te-urgjenca-235687" }