Violinisti Olen Cesari koncert në Tiranë, spektakël me Elvanën, Skënderajn e Mumajesin

Publikuar tek: kulture-art, më 13:51 09-04-2015 Violinisti Olen Cesari koncert në Tiranë, spektakël me Elvanën, Skënderajn e Mumajesin Olen Cesari

“Olen Cesari International” është një ndër koncertet më të mëdha që pritet të mbahet më datë 23 prill në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Në këtë koncert pritet që violinisti i lindur në Durrës, Olen Cesari të luajë në violinë bashkë me grupin e tij “Olen Cesari International”. Të ftuar special do të jenë Ermal Mamaqi, Alban Skënderaj, Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi. Olen njihet për bashkëpunimet e tij me Bob Dylan, Michel Petruciani, Lenny Kravitz, Marron 5, Claudio Baglioni, Zucchero etj.

Artisti ka publikuar edhe albumin e tij të parë “Unexpected” që është udhëtim me koncerte në vende të tilla si Australi, Brazil, Turqi, Izrael, Indi, Itali, Shqipëri. Ndërkohë, ka nisur shitja e bilatave për këtë event artistik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049692153930664
array(1) { ["section"]=> string(89) "violinisti-olen-cesari-koncert-ne-tirane-spektakel-me-elvanen-skenderajn-e-mumajesin-8263" }