“Virgjëresha e Betuar” rrëmben një tjetër çmim në festivalin e San Francisco-s

Publikuar tek: kulture-art, më 16:33 07-05-2015 “Virgjëresha e Betuar” rrëmben një tjetër çmim në festivalin e San Francisco-s

Filmi “Sworn Virgin” bazuar në novelën e shkrimtares Elvira Dones dhe regji të Laura Bispurit që trajton historinë e Hanës, një vajzë, e cila betohet sipas Kanunit për virgjërinë e saj të përjetshme, ka marrë një tjetër çmim në festivalin ndërkombëtar të filmit në San Francisco.

Filmi u vlerësua me çmimin e regjirozit të ri më të mirë. “Sworn Virgin” u nominua në Festivalin e Berlinit për Filmin më të mirë dhe Ariun e Artë dhe ka fituar vendin e parë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Hong Kong.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025822877883911
array(1) { ["section"]=> string(82) "virgjeresha-e-betuar-rremben-nje-tjeter-cmim-ne-festivalin-e-san-francisco-s-10589" }