Virologia kineze bën deklaratën e fortë: Covid-19 u krijua në laborator, do nxjerr provat!

Publikuar tek: bota, më 15:43 24-09-2020 Virologia kineze bën deklaratën e fortë: Covid-19 u krijua në laborator, do nxjerr provat! Li-Meng Yan

Virologia e njohur kineze, Li-Meng Yan, ka bërë një tjetër deklaratë të fortë lidhur me koronavirusin. Ajo i ka drejtuar akuzat drejt Kinës dhe ka fajësuar qeverinë se ka mashtruar në lidhje me Covid-19.

Ajo është shprehur se Covid-19 është një patogjen artificial i lëshuar nga një laborator.

“Nuk kemi të bëjmë me një virus natyror, por me një patogjen artificial të lëshuar nga një laborator. Askush nuk po thotë të vërtetën. OBSH bashkëpunon gjithashtu me Partinë Komuniste Kineze", tha ajo.

Ajo ka premtuar se do të zbulojë provat që konfirmojnë teorinë e saj.

“Së shpejti unë do të botoj një raport tjetër, përveç atij që kam publikuar. Ai do të përmbajë shumë detaje specifike se si u zhvillua virusi dhe kush kishte në posedim substancat e përdorura. Në atë moment të gjithë do të mund të shohin se kam të drejtë. Tregu i Wuhan është vetëm një justifikim, nuk ka asnjë lidhje me përhapjen e virusit,” ka theksuar Yan.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011523962020874
array(1) { ["section"]=> string(94) "virologia-kineze-ben-deklaraten-e-forte-covid-19-u-krijua-ne-laborator-do-nxjerr-provat-221511" }