Viti 1992/ Kur Manjola Nallbani performonte për emigrantët shqiptarë në Greqi (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:48 25-08-2015 Viti 1992/ Kur Manjola Nallbani performonte për emigrantët shqiptarë në Greqi (Foto)

Manjola Nallbani është padyshim një nga këngëtaret më të mira të skenës shqiptare. E njohur jo vetëm për zërin e saj të fuqishëm, por edhe për pamjen e saj simpatike, Nallbani ka qenë gjithmon një personazh interesant dhe shumë e komentuar e botës së muzikës në vendin tonë.

Kjo foto e Manjolës mendohet të jetë bërë në vitin 1992 nga fotografi grek Nikos Economopoulos, në një lokal në vendin fqinj. Këngëtarja ishte në pritje për të performuar për emigrantët e parë shqiptarë që kishin mbërritur në Greqi.

23 vite më pas, Manjola nuk e ka humbur sharmin që ka pasur, çka vërtetohet edhe nga kjo foto.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030045986175537
array(1) { ["section"]=> string(87) "viti-1992-kur-manjola-nallbani-performonte-per-emigrantet-shqiptare-ne-greqi-foto-19155" }