Viti i Skënderbeut, shikoni si e festoi natën e ndërrimit të viteve "Mamica"

Publikuar tek: kulture-art, më 10:46 01-01-2018 Viti i Skënderbeut, shikoni si e festoi natën e ndërrimit të viteve

Ky vit u shpall më herët nga kryeministri shqiptar si viti mbarëkombëtar i Skënderbeut. Të shumta janë aktivitetet e planifikuara gjatë vitit në nder të Skënderbeut. 

Por përveç kësaj, këtë kanë filluar të marrin vëmëndje edhe aktorët që luajtën në filim "Skënderbeu" i realizuar gjatë sistemit komunist. Një nga më të famshmet, është aktorja Avdije Alibali. Aktorja në film ka interpretuar rolin e Mamicës dhe të gjithë e mbajnë mend për interpretimin e saj brilant në atë film.

Mbrëmjen e ndërrimit të viteve ajo ka preferuar ta festojë në një nga restorantet më të njohura në kryeqytet.

26234149_1785777921494536_1040915360_n.png

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024149894714355
array(1) { ["section"]=> string(80) "viti-i-skenderbeut-shikoni-si-e-festoi-naten-e-nderrimit-te-viteve-mamica-105076" }