Vizat amerikane, ambasada në Tiranë bën një njoftim me rëndësi për të shmangur këto penalitete

Publikuar tek: aktualitet, më 13:22 01-06-2017 Vizat amerikane, ambasada në Tiranë bën një njoftim me rëndësi për të shmangur këto penalitete

Ambasada amerikane në Tiranë ka sqaruar të gjithë qytetarët shqiptarë se çfarë duhet të kenë parasyshë para se të udhëtojnë drejtë SHBA.

Ambasada kërkon të respektohen të gjitha kushtet e vizës, që të mos ketë penalitete.

“Ju uroj një të enjte të këndshme! Uroj të jeni duke bërë plane të mrekullueshme për pushimet verore! Një kujtesë përpara se të udhëtoni: respektoni kushtet e vizës tuaj amerikane. Të punosh me një vizë turistike, apo të qëndrosh më tepër nga sa jeni autorizuar konsiderohet keqpërdorim i vizës, siç është edhe qëndrimi përtej afatit të autorizuar në Programin Veror të Punësimit. Keqpërdorimi i vizës ka pasoja të rënda – ju mund të mos keni më të drejtë që të udhëtoni përsëri në SHBA. Ju uroj udhëtime verore të mbara dhe të gëzueshme!”, shkruhet në njoftimin e ambasadës amerikane. 

 

vizat.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr masiv në pyllin e "Zall-Herrit"
Mesazh i fortë: “Gëzuar 1 qershorin Rashel...” »
Article Logic
Execution time: 0.012638807296753
array(1) { ["section"]=> string(99) "vizat-amerikane-ambasada-ne-tirane-ben-nje-njoftim-me-rendesi-per-te-shmangur-keto-penalitete-80824" }