Vizat në SHBA, Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm: Nuk keni nevojë që…

Publikuar tek: aktualitet, më 09:16 16-08-2018 Vizat në SHBA, Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm: Nuk keni nevojë që…

Ambasada amerikane në Tiranë jep këshilla për aplikuesit e vizave në SHBA.

 

Në një njoftim shpërndarë në faqen zyrtare të saj, Ambasada ndër të tjera thekson se aplikuesit nuk kanë nevojë për garanci financiare ose dokumente të tjera në mbështje të aplikimit për vizë turistike, por duhet të jenë të përgatitur për intervistat.

“Nuk keni nevojë për garanci financiare ose dokumente të tjera në mbështje të aplikimit tuaj për vizë turistike për në Shtetet e Bashkuara. Vendimet tona bazohen tek intervista, ndaj ejani të përgatitur për t’iu përgjigjur disa pyetjeve dhe lërini dokumentet në shtëpi!”, shkruan ambasada.

aaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025190114974976
array(1) { ["section"]=> string(86) "vizat-ne-shba-ambasada-amerikane-jep-njoftimin-e-rendesishem-nuk-keni-nevoje-qe-131267" }