Vizat për në SHBA, Ambasada jep një këshillë të rëndësishme: Kur të vini për intervistë…

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 14-03-2019 Vizat për në SHBA, Ambasada jep një këshillë të rëndësishme: Kur të vini për intervistë…

Ambasada amrikane ka uruar sot ditën e verës duke dhënë  një tjetër këshillë për të gjithë ata që janë në pritje të intervistës për vizë në SHBA.

'Gëzuar Ditën e Verës! Unë dhe Kenny mezi po e presim motin e ngrohtë dhe, si çdo të enjte, unë jam gati për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja rreth vizave. Ja dhe këshilla ime për këtë javë: Kur të vini në Ambasadë për intervistën tuaj për vizë, lërini çantat e mëdha në shtëpi. Ejani vetëm me pasaportën tuaj, formularin e konfirmimit DS-160 dhe formularët e tjerë të kërkuar. Gjithashtu, sigurohuni që të hiqni gjithçka nga xhepat përpara se të hyni në ndërtesë', thuhet në njoftimin e ambasadës.

 Screenshot_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidenti ajror në Etiopi, kompania Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max
Punimet në aksin Tiranë-Elbasan, hapet njëri krah i segmentit deri te tuneli i Kërrabës   »
Article Logic
Execution time: 0.010309934616089
array(1) { ["section"]=> string(92) "vizat-per-ne-shba-ambasada-jep-nje-keshille-te-rendesishme-kur-te-vini-per-interviste-156368" }