Vizë amerikane, SHBA-ja i jep shansin e madh shtetit europian

Publikuar tek: bota, më 19:39 06-11-2019 Vizë amerikane, SHBA-ja i jep shansin e madh shtetit europian Foto ilustruese

Polakët kanë mundësinë të udhëtojnë për 90 ditë me viza amerikane për qëllime turizmi dhe biznesi drejt SHBA-së.

Lajmin e konfirmon presidenti i Polonisë Andrzej Duda pas takimit me ambasadoren e SHBA-së në shtetin polak Georgette Mosbacher. Sipas gjasave, 11 nëntori pritet të jetë data kur qytetarët polakë do të udhëtojnë me programin ''Visa Waiver'', megjithatë data zyrtare do të konfirmohet në ditët e ardhshme.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013018846511841
array(1) { ["section"]=> string(67) "vize-amerikane-shba-ja-i-jep-shansin-e-madh-shtetit-europian-184944" }