Vizita jozyrtare në SHBA, Monika Kryemadhi shoqërohet nga ish-ministri i PD (Foto)

Publikuar tek: politike, më 19:24 11-11-2019 Vizita jozyrtare në SHBA, Monika Kryemadhi shoqërohet nga ish-ministri i PD (Foto) Foto nga vizita e Monika Kryemadhit ne SHBA, ne rreth ish-ministri Demiraj

Prej fundjavës, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ndodhet në SHBA ku po zhvillon takime me komunitetin shqiptar në Michigan.

Kryemadhi shoqërohet nga ish-deputetja e LSI Kejdi Mehmetaj, Eriol Braimllari dhe Elona Guri, ndërkohë që në fotot e publikuara në rrjet, krah kryetares së LSI shfaqet dhe Dritan Demiraj. Ky i fundit ka qenë ministër i përkohshëm i Mbrojtjes nga rradhët e PD, pas marrëveshjes së 17 Majit 2017 mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD Basha.

Edhe në fotot e publikuara dje, pas vizitës në Teqen Bektashiane "Baba Rexhep" në Detroit të Michiganit, kryetarja e LSI është shoqëruar nga ish-ministri Demiraj, i cili duke qenë se jeton prej vitesh në SHBA është bërë dhe “drejtuesi” i Kryemadhit atje, krah shoqëruesve nga Shqipëria.

76935990_496359604426673_4273232425020030976_n.jpg74471679_2438232846289443_7368046577023188992_o.jpg75233560_2436056896507038_8104127980701220864_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075340270996094
array(1) { ["section"]=> string(86) "vizita-jozyrtare-ne-shba-monika-kryemadhi-shoqerohet-nga-ish-ministri-i-pd-foto-185516" }