Vizita në Izrael, Meta takon përfaqësuesit e bashkësisë izraelito-shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 19:41 24-01-2020 Vizita në Izrael, Meta takon përfaqësuesit e bashkësisë izraelito-shqiptare Presidenti Meta, me perfaqesues te bashkesise izraelito-shqiptare

Presidenti Ilir Meta gjatë qëndrimit të tij në Izrael, është takuar sot dhe me përfaqësues të bashkësisë izraelito-shqiptare, që jetojnë dhe punojnë atje prej dekadash.

Meta shkruan se takimi ka qenë i ngrohtë, ndërsa i ka falenderuar për kontributin e tyre për forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve dhe popujve.

“Shumë i lumtur nga takimi i ngrohtë dhe i përzemërt në Jeruzalem me përfaqësues të bashkësisë izraelito-shqiptare, që jetojnë dhe punojnë prej dekadash në Izrael. I falenderova për kontributin e tyre të shkëlqyer për forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve dhe popujve tanë”, shkruan Meta, ndërsa shpërnda dhe foton.

Foto e shperndare nga Meta:
83363723_2763244640388458_4000827586014871552_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070300102233887
array(1) { ["section"]=> string(81) "vizita-ne-izrael-meta-takon-perfaqesuesit-e-bashkesise-izraelito-shqiptare-193051" }