Vizita në Shtëpinë e Bardhë, fustani i veçantë që zgjodhi Melania Trump për të darkuar me Macron dhe bashkëshorten (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 10:18 25-04-2018 Vizita në Shtëpinë e Bardhë, fustani i veçantë që zgjodhi Melania Trump për të darkuar me Macron dhe bashkëshorten (FOTOT)

Mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë veshjes së një marke franceze nga ana e zonjës së parë Melania Trump, në darkën shtetërore shtruar dje në Shtëpinë e Bardhë nga cifti Trump për presidentin Macron dhe zonjën e tij Brigitte.

Kështu, për darkën inauguruese, zonja e parë ndryshoi veshjen nga kapelja e bardhë Carmen Sandiego për të qëndruar në diçka më të rehatshme, Chanel Haute Couture.

Dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe për të respektuar çiftin francez edhe me veshjen. Fustani që kishte veshur Melania ishte prej dantelle Chantilly, dantellë delicate me motive lulesh që daton në Chantilly Francë në shekullin e 17-të, e qendisur me zbukurime argjenti dhe piktura dore.

faef3e53-8dec-4872-b382-dc2ba1585d88_copy.jpg

president-donald-trump-and-first-lady-melania-trump-welcome-french-president-emmanuel-macron-and-his-wife-brigitte-macron-at-the-white-house-b53d90bfccc42832.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012370109558105
array(1) { ["section"]=> string(126) "vizita-ne-shtepine-e-bardhe-fustani-i-vecante-qe-zgjodhi-melania-trump-per-te-darkuar-me-macron-dhe-bashkeshorten-fotot-118223" }