Viziton Indonezinë pas 5 dekadash, ky personazh merr me vete 46 ton bagazhe

Publikuar tek: bota, më 07:29 06-03-2017 Viziton Indonezinë pas 5 dekadash, ky personazh merr me vete 46 ton bagazhe

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz al-Suad duket sikur ka transferuar të gjithë pallatin e tij mbretërorë, vetëm për një vizitë disa ditore në Indonezi.

Ai ka marrë me vete 460 ton bagazhe, si dhe shoqërohej nga 1000 njerëz, përfshirë princë dhe ministra

Në këto bagazhe kishte pajisje të ndryshme duke përfshirë makina, anti-plumb, qilima, televizorë si dhe shkallë lëvizëse që të zbresë mbreti. Kjo është vizita e parë pas 47 vitesh e një mbreti të Arabisë Saudite në Indonezi për të investuar në eksportimin e naftës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpëtojnë nga vdekja 1300 migrantë në Detin Mesdhe
Vendimi i rëndësishëm i Donald Trump, ja çfarë do të bëjë kongresi me urdhër të tij »
Article Logic
Execution time: 0.013470888137817
array(1) { ["section"]=> string(80) "viziton-indonezine-pas-5-dekadash-ky-personazh-merr-me-vete-46-ton-bagazhe-70884" }