Vjedhja e 3.2 milion eurove në Qafë-Kashar, arrestohet “bashkëpunëtori”, në polici edhe i vëllai

Publikuar tek: aktualitet, më 12:42 14-02-2017 Vjedhja e 3.2 milion eurove në Qafë-Kashar, arrestohet “bashkëpunëtori”, në polici edhe i vëllai

Arrestohet një tjetër person lidhur me grabitjen e bujshme të 3.2 milion eurove në Qafë-Kashar. Shtetasi i arrestuar me inicialet F.Xh., akuzohet për bashkëpunim dhe është shoqëruar dy ditë më parë bashkë me të vëllain i cili u lirua më vonë.

Lidhur me grabitjen në afërsi të Rinasit deri më tani janë arrestuar edhe drejtuesi teknik i shoqërisë së sigurimit “Jaguar”, Fatmir Gapi 56 vjeç si dhje pesë punonjës të kompanisë private "Jaguar Security" që transportonte paratë.

 Bëhet fjalë për shtetasit:

Xhelil Metaj, 43 vjeç punonjës SHPSF,

Gentian Dedja, 31 vjeç  punonjës SHPSF,

Perparim Logu, 39 vjeç , punonjës SHPSF,

Endrit Daçi, 31 vjeç , shofer i shoqërise,

Dashamir Balla, 42 vjeç shofer i shoqërisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dëshmia rrënqethëse, flet vajza e 52-vjeçares që i biri tentoi ta digjte për së gjalli
Gjykata pranon kërkesën e prokurorit për këshilltarin e LSI: Arrestimi i tij i paligjshëm »
Article Logic
Execution time: 0.01225209236145
array(1) { ["section"]=> string(98) "vjedhja-e-3-2-milion-eurove-ne-qafe-kashar-arrestohet-bashkepunetori-ne-polici-edhe-i-vellai-68668" }