Vjedhja e armëve, Manjani thirrje NATO-s: Ruani depot e Shqipërisë, lëreni Irakun e Afganistanin

Publikuar tek: aktualitet, më 15:57 11-01-2019 Vjedhja e armëve, Manjani thirrje NATO-s: Ruani depot e Shqipërisë, lëreni Irakun e Afganistanin

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar vjedhjen e tre armëve të llojit 'automatik', në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum, të cilën e quan degjenerim të hapur.

Manjani i bën thirrje zyrtarëve dhe anëtarëve të NATO-s që të ruajnë depot e armëve që po vidhen në Shqipëri dhe të mos merren me Irakun e Afganistanin.

Komenti i Manjanit në Facebook:

O zyrtarë, anëtarë të NATO-s!
Gjeneralë, ministra e Kryeministër!

Ruani depot e armëve të paktën, pa lëreni informacionin e klasifikuar se nuk ua lë njeri juve në dorë!

Është grabitur një depo në një zonë ushtarake rreptësisht të ndaluar, në Pashaliman!

Ruani Shqipërinë, lëreni Irakun e Afganistanin se nuk jeni për atë punë!

Hiqini ato policë nga universiteti e leshojini të kapin ndonjë hajdut, se latë nam!

Degjenerim i hapur

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali seksual i gjyqtarit, Krimet e Rënda lënë në burg Hysin dhe psikologen
U arrestuan gjatë operacionit “VOL-VO 4”, GJYKATA merr vendimin për dy ish-deputetët NDOKA dhe ÇUKO »
Article Logic
Execution time: 0.011859893798828
array(1) { ["section"]=> string(100) "vjedhja-e-armeve-manjani-thirrje-nato-s-ruani-depot-e-shqiperise-lereni-irakun-e-afganistanin-148389" }