Vjedhja e armëve në Pashaliman, lihen në BURG 4 ushtarakët (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:06 14-01-2019 Vjedhja e armëve në Pashaliman, lihen në BURG 4 ushtarakët (EMRAT)

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg katër ushtarakët e arrestuarit lidhur me vjedhjen e armëve në Bazën Detare të Pashalimanit.

Ata akuzohen për veprën penale 'shpërdorim detyre'.

Ushtarakët e shoqëruar në polici janë Ervis Vladimir Memsulaj, 23 vjeç, banues në Bashaj të Vlorës; Ardit Haris Ramaj, 25 vjeç, banues në Bolenë të Vlorës; Edlir Nuri Nelaj, 42 vjeç, banues në lagjen 10 korriku të Vlorës dhe Lesko Halo Ramosaçaj, 52 vjeç, banues në lagjen 28 nëntori të Vlorës.

Kujtojmë se dy ditë me parë, në bazë janë vjedhur dy arka me granata dhe 3 armë të llojit automatike ndërsa ushtari që presupozohej të ruante municonet, nuk ishte në vendin e punës.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terror në Fier, breshëri armësh drejt një lokali (DETAJE)
Gjendet i vdekur një burrë në portin e Durrësit, çfarë dyshohet (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012918949127197
array(1) { ["section"]=> string(70) "vjedhja-e-armeve-ne-pashaliman-lihen-ne-burg-4-ushtaraket-emrat-148691" }