Vjedhja e informacionit, CIA apel amerikanëve: Mos përdorni Huawei!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:31 18-03-2019 Vjedhja e informacionit, CIA apel amerikanëve: Mos përdorni Huawei! Celulari i gjigandit kinez te teknologjise, Huawei

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe shërbimet e gjiganvëve kinezë të teknologjisë si Huawei dhe ZTE.

Inteligjenca amerikane e ka bërë këtë rekomandim për qytetarët amerikanë gjatë një dëgjese në Komitetin e Përgjithshëm të Inteligjencës.

Drejtori i FBI-së, Chris Wray tha se qeveria amerikane ishte ‘shumë e shqetësuar mbi rreziqet e lejimit të kompanive të huaja që të marrin pozicione të mira brenda rrjetit të telekomunikacionit amerikan’.

Kjo do t’i lejojë atyre që të modifikojnë ose të vjedhin informacion. Gjithashtu, i lejon që të bëjnë edhe spiunazh’, ka thënë drejtori i CIA-s, Chris Wray. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagimi i Xhensilës për të bijën, revoltohet Emanuela Zaimi: Faji im që të çoj ftesa lart e poshtë ke VIP-sat
Ja kur fillon këtë vit muaji i shenjtë i Ramazanit »
Article Logic
Execution time: 0.011519193649292
array(1) { ["section"]=> string(71) "vjedhja-e-informacionit-cia-apel-amerikaneve-mos-perdorni-huawei-156977" }