Vjedhja te BSH, gjykim i shkurtuar për Bitrajn dhe Bruzian

Publikuar tek: aktualitet, më 12:56 25-03-2015 Vjedhja te BSH, gjykim i shkurtuar për Bitrajn dhe Bruzian

Gjykata ka pranuar sot gjykimin e shkurtuar të Adrian Birtaj dhe Mimoza Bruzia të cilët akuzohen për vjedhje në bashkëpunim në thesarin e Bankës së Shqipërisë. Gjykata gjithashtu ka vendosur për ndarjen e çështjes për Klevis Bejtjën, nipi i Adrian Bitrajt.

Gjykata Penale ka vendosur që të mos pranohet kërkesa e BSH për kthimin e parave pasi kjo gjë do të pengonte gjykimin penal. Sipas gjykatës kjo kërkesë do ti dërgohet Gjykatës Civile.

Pas mbylljes së hetimeve në muajin janar, për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë ku u vodhën 713 milionë lekë në thesar, u arit në konkluzionin se përgjegjësit e drejtëpërdrejtë të vjedhjes ishin dy ish-punonjësit e Thesarit mes tyre Ardian Bitraj e Mimoza Bruzia si dhe nipi i Bitrajt, Klevis Bejtja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto nga vendngjarja e aksidentit në Tiranë, gruaja ndërron jetë nga përplasja me Volkswagenin
Babai i fëmijëve: Kam urdhër mbrojtje për dhunë, Magdalena t’u rrijë 200 metër larg »
Article Logic
Execution time: 0.013798952102661
array(1) { ["section"]=> string(62) "vjedhja-te-bsh-gjykim-i-shkurtuar-per-bitrajn-dhe-bruzian-6896" }