Vjedhje spektakolare në mesnatë, grabitet ari me vlerë 4 milion euro teksa po transportohej me autoblindë

Publikuar tek: bota, më 06:19 12-07-2016 Vjedhje spektakolare në mesnatë, grabitet ari me vlerë 4 milion euro teksa po transportohej me autoblindë

Një vjedhje spektakolare ka ndodhur në mesnatë në Arezzo të Italisë ku është vjedhur një sasi ari që kap vlerën e 4 milion eurove.

Ari po transportohej nga një automjet autoblindë si dhe dy mjete shoqëruese.

Njëri prej shoferëve do mbyllte turnin dhe makina me arin brenda ka ndaliar për të pritur shoferin ttjetër që do transportohej makinat shoqëruese por kur këto të fundit janë kthyer nuk e kanë gjetur mjetin aty ku e kishin lënë.

Mjeti u gjet pak minuta më vonë nga policia por në të s’kishte asgjë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkencëtarët e Nasa tregojnë se ku fshihen alienët e planetit Mars
Superaksion në Itali, kokainë, marijuanë dhe hashash. 26 të arrestuar »
Article Logic
Execution time: 0.010201215744019
array(1) { ["section"]=> string(110) "vjedhje-spektakolare-ne-mesnate-grabitet-ari-me-vlere-4-milion-euro-teksa-po-transportohej-me-autoblinde-46277" }