Vjen 'bomba' nga CAS, pranohet kërkesa e Skënderbeut

Publikuar tek: sport, më 09:04 13-04-2018 Vjen 'bomba' nga CAS, pranohet kërkesa e Skënderbeut Skenderbeu

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka pranuar kërkesën e Kf Skënderbeu për t'i rikthyer klubit korçar titullin KAMPION të sezonit 2015-2016 i hequr një vit më parë nga Komisioni i Etikës pranë FSHF-së.

Në garë për titullin ka qenë dhe Partizani që ka humbur "luftën" me klubin korçar. Në lojë nuk ka qenë vetëm titulli por edhe 360 milionë lekë të vjetër. 100 milionë lekë që jep FSHF për fituesin dhe 200 mijë euro për fituesin e titullit që është Skënderbeu. /newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0278639793396
array(1) { ["section"]=> string(56) "vjen-bomba-nga-cas-pranohet-kerkesa-e-skenderbeut-116731" }