Vjen e papritura, Udineze shtang Interin në 'San Siro'

Publikuar tek: sport, më 17:11 16-12-2017 Vjen e papritura, Udineze shtang Interin në 'San Siro'

Ishte një rekord, me 16 ndeshje pa humbje, por do të duhej ndeshja me Udinezen që për zikaltërit të vinte humbja e parë sezonale.

Skuadra nga Friuli ka shtangur Interin ditën e sotme duke fituar me një rezultat të pastër, 1 me 3.

Që në fillim të ndeshjes, Udineze u hodh në sulm duke ushtruar presion lart dhe vënë në vështirësi skuadrën e Spaletit. Dhe do të ishin pikërisht miqtë që do të kalonin në avantazh në minutën e 14-të, por gëzimi do të zgjaste pak, pasi vetëm një minutë më vonë Inter do të barazonte më të përherëshmin, Ikardi.

Në pjesën e parë, Inter kërkoi dhe goline  avantazhit, por pa arritur dot ta gjejë atë. Në pjesën e dytë, Udineze hyri më e vendosur dhe arriti të shënonte dy herë dhe marrë 3 pikë shumë të vlefshme.

Për Interin humbja e parë sezonale mund t’i shkaktojë dhe një zbritje në tabelën e renditjes në vendin e dytë, nëse Napoli arrin të fitojë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021753072738647
array(1) { ["section"]=> string(58) "vjen-e-papritura-udineze-shtang-interin-ne-san-siro-103325" }