Vjen kërcënimi më i ri nga ISIS: Do ua thyejmë kokën

Publikuar tek: bota, më 16:19 08-06-2017 Vjen kërcënimi më i ri nga ISIS: Do ua thyejmë kokën

Në numrin e fundit të revistës së ekstremistëve të ISIS “Rumi” ka  sërish një kërcënim për sulme në Ballkan. Portali “Sarajevo” raporton se ISIS nuk i ka harruar vendet e Ballkanit.

Kërcënimi i ISIS është për të gjitha vendet e Ballkanit, duke thënë se do të kthehen në këtë zonë pasi kanë qenë të preokupuar me vendet e tjera. “Ju e dini se në Francë, Gjermani e Britani ka pasur flakë të luftës nga sulmeve tona, në këto vende ku mendohet se ka siguri, ne ua kemi përplasur kokën në tokë, dhe ua kemi thyer qafën.

Të gjitha këto vende janë arrogante, dhe ne mburremi me veprat tona, ndërsa të tjerët janë të poshtëruar”, thuhet në shkrimin e revistes islamike. Vlen të përmëndet se edhe para dy vitesh ka pasur kërcënime nga ISIS-i për sulme terroriste në Ballkan. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013569116592407
array(1) { ["section"]=> string(57) "vjen-kercenimi-me-i-ri-nga-isis-do-ua-thyejme-koken-81738" }