Vjen lajmi i madh për Rita Orën, do të prezantojë në eventin e rëndësishëm MTV EMA 2020

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:34 27-10-2020 Vjen lajmi i madh për Rita Orën, do të prezantojë në eventin e rëndësishëm MTV EMA 2020

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora do të prezantojë këtë vit eventin e madh MTV EMA.

Lajmin e ka bërë të ditur këngëtarja, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“E emocionuar që do ta prezantojë këtë vit, MTV EMA”, shkruan Rita Ora mbi foton e publikuar.

MTV EMA ka publikuar nominimet për ndarjen e çmimeve në eventin e 8 nëntorit.

Në mesin e të nominuarve është edhe këngëtarja Dua Lipa e cila konkurron për katër çmime, “Artistja më i mirë e vitit”, “Kënga më e mirë e vitit”, “Artistja më e mirë e zhanrit Pop” dhe “Artistja më e mirë regjionale”.

Rita_Ora.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prishja e miqësisë me Dafina Zeqirin, reagon për herë të parë Tayna: Njerëzit që iu bëjnë keq...
"Sa të ligë jeni!" Thyhen xhamat e studios muzikore të Mozzik, këngëtari publikon videon e sulmit »
Article Logic
Execution time: 0.012634992599487
array(1) { ["section"]=> string(93) "vjen-lajmi-i-madh-per-rita-oren-do-te-prezantoje-ne-eventin-e-rendesishem-mtv-ema-2020-225387" }