Vjen në Tiranë Zv/presidenti i UEFA-s, takon Ramën dhe Metën

Publikuar tek: sport, më 09:51 01-02-2018 Vjen në Tiranë Zv/presidenti i UEFA-s, takon Ramën dhe Metën

Zv/presidenti i  UEFA-s, Grigori Surkis ka mberritur në Tiranë.

Ai ka zhvilluar një takim në orën 09:00 me kryeministrin Edi Rama dhe më pas do të ketë një tjetër vizitë me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Ende nuk dihet se cila është arsyeja e kësaj vizite, por duke patur parasysh se brenda pak ditësh do të zhvillohen zgjedhjet në FSHF, kjo vizitë e Zv/presidentit të UEFA-s ka për qëllim konsultimin për arritjen e një marrëveshje për ruajtjen e pavarësisë së sportit nga ndërhyrjet e Politikës.

Kujtojmë që zgjedhjet që do zhvillohen në FSHF në datën 7 shkurt do të monitorohen nga UEFA, e cila në fund do të japë dhe mendimin e saj lidhur me mënyrën e zhvillimit të këtyre zgjedhjeve. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022186040878296
array(1) { ["section"]=> string(66) "vjen-ne-tirane-zv-presidenti-i-uefa-s-takon-ramen-dhe-meten-108696" }