Vjen premiera e shumëpritur “ Pagliacci”, me regji të Iva Mulës

Publikuar tek: kulture-art, më 21:38 30-05-2015 Vjen premiera e shumëpritur “ Pagliacci”, me regji të Iva Mulës Posteri i operas-premierë

Opera “Pagliacci” e Ruggero Leoncavallo do të vshfaqet nesër më datë 31 maj premierë në Teatrin Kombëtar të  Operas dhe Baletit.

Pagliacci vjen me regji të divës skenike Inva Mula, me skenografi të Bledar Gecalliut dhe kostumografi të Elva Bellas. Opera do të shfaqet  nesër në orën 20:00 si dhe përgjatë ditëve 1 dhe 2 qershor në po të njëjtën orë. Në interpretim do të jenë Inva Mula, Mariana Leka, e të tjerë... Një spektakël i madh garantohet mbrëmjen e nesërme në TKOB nisur edhe nga fakti që biletat po shiten në kohë rekord.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029658079147339
array(1) { ["section"]=> string(65) "vjen-premiera-e-shumepritur-pagliacci-me-regji-te-iva-mules-12311" }