Vjen reagimi i PAPRITUR i RAMËS pas përgjimeve, sfidon gazetarin gjerman: E KAM VENDOSUR, do çoj në gjykatë gazetarin gjerman

Publikuar tek: politike, më 17:54 17-06-2019 Vjen reagimi i PAPRITUR i RAMËS pas përgjimeve, sfidon gazetarin gjerman: E KAM VENDOSUR, do çoj në gjykatë gazetarin gjerman

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të padisë në gjykatë gazetarin gjerman Peter Tiede, pas publikimit të një sërë përgjimeve nga dosja “339” e Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Rama thotë se gazetarin, i cili së fundmi publikoi 16 përgjime të reja në gazetën më të madhe gjermane “Bild”, do ta padisë po një një gjykatë gjermane.

“Kam vendosur ta çoj në gjykatat gjermane këtë gazetar dhe në atë vend të bekuar, ku drejtësia nuk bën lojra me sekretet hetimore e ku dinjiteti i njerëzve dhe i shteteve respektohet si vlerë e pacënueshme, le të shohim kush është me të drejtën në këtë histori drejtësie të munguar!”, shkruan Rama në Twitter, mesazh që ka vendosur ta postojë edhe në gjuhën angleze.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.089468002319336
array(1) { ["section"]=> string(129) "vjen-reagimi-i-papritur-i-rames-pas-pergjimeve-sfidon-gazetarin-gjerman-e-kam-vendosur-do-coj-ne-gjykate-gazetarin-gjerman-168590" }