Vjosa Osmani kujton betejën e Koshares: 21 vite më parë ranë 114 HERONJ, kumt për lirinë e Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 15:37 09-04-2020 Vjosa Osmani kujton betejën e Koshares: 21 vite më parë ranë 114 HERONJ, kumt për lirinë e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka sjellë në kujtesë për të gjithë shqiptarët, betejën e Koshares, zhvilluar në vitin 1999.

Me në krye komandantët Agim Ramadani e Sali Çekaj, në atë betejë të përgjakshme humbën jetën 114 shqiptarë, heroizmi i të cilëve ishte triumf i popullit të Kosovës e gjithë Shqipërisë.

Postimi i plotë i Vjosa Osmanit

Beteja e Koshares nuk është thjeshtë një kapitull i luftës në Kosovë, por ka krijuar një datë historike për brezat që vijnë, për t`u shndërruar në rrëfimin më autentik të përpjekjes heroike për lirinë e vendit.

Rënia e 114 heronjve në krye me strategët Agim Ramadani e Sali Çekaj, 21 vjet më parë ishte kumt për lirinë e Kosovës. Heroizmi i tyre ishte triumf i gjithë popullit të Kosovës!

Përulje dhe respekt për të gjitha ata që ranë për lirinë e vendit!

92763022_1646003498895241_7586927967377293312_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086159706115723
array(1) { ["section"]=> string(103) "vjosa-osmani-kujton-betejen-e-koshares-21-vite-me-pare-rane-114-heronj-kumt-per-lirine-e-kosoves-202002" }