Vladimir Putin do drejtojë emisionin e tij në BBC

Publikuar tek: bota, më 14:42 23-05-2019 Vladimir Putin do drejtojë emisionin e tij në BBC Vladimir Putin

Emisionin e ri në BBC do ta nisë presidenti rus Vladimir Putin nën titullin ‘Tonight with Vladimir Putin’ që përkthehet ‘Sonte me Vladimir Putin’.

 

Emisioni do të jetë kryesisht humoristik dhe Vladimir do të pyesë të ftuarit rreth temave politike dhe ngjarjet sociale në botë.

Në këtë emision do të jenë të ftuar politikanë dhe figura të medhaja të Europës dhe temat që do të analizohen do të jenë të bazuara në problemet sociale si feminizmi, racizmi, dhuna etj. por edhe për koflikte shtetesh si ai i Izraelit me Palestinën. Emisioni do të jetë i veçantë dhe në përgjithësi do të përpiqet të satirizojë ngarjet në Europë.

Episodi i parë pritet që të jepet në televizionin britanik dhe në këtë episod, Putin do të kritikojë në mënyrë gazmore feminizmin.

Situata midis Anglisë dhe Rusisë është e ndërlikuar që pas vdekjes së agjentit rus Sergey Skripal në Londër dhe britanikët nuk e shohin pozitivisht këtë bashkëpunim të televizionit britanik me presidentin rus.

Gjithsesi me siguri që në emisionin e Putin do të ketë shumë momente pikante për t’u ndjekur...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01131796836853
array(1) { ["section"]=> string(56) "vladimir-putin-do-drejtoje-emisionin-e-tij-ne-bbc-165443" }