Vladimir Putin: Unë dhe Trump duam të normalizojmë marrëdhëniet SHBA-Rusi

Publikuar tek: bota, më 13:08 21-11-2016 Vladimir Putin: Unë dhe Trump duam të normalizojmë marrëdhëniet SHBA-Rusi

Presidenti rus, Vladimir Putin konfirmoi gjatë mbledhjes së vendeve të Azi-Paqësorit (APEC), në Peru, se kërkon të normalizojë marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Rusisë, njoftoi agjencia “Bloomberg”.

“Donald Trump ka konfirmuar qëllimet e tij për të normalizuar marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Rusisë, edhe unë kërkoj të njëjtën gjë”, ka deklaruar Vladimir Putin sipas “Bloomberg”.

Putin ka bërë gjithashtu edhe një bilanc të marrëdhënieve me presidentin Barack Obama ku thekson se “ishte e vështirë të punonin bashkë. Por kemi respektuar njëri-tjetrin dhe pozicionet tona”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.31678104400635
array(1) { ["section"]=> string(78) "vladimir-putin-une-dhe-trump-duam-te-normalizojme-marredheniet-shba-rusi-60194" }