Vlahutin: E dimë se ka presione për blerjen e votës, por kemi folur shumë për këto zgjedhje

Publikuar tek: politike, më 10:27 18-06-2015 Vlahutin: E dimë se ka presione për blerjen e votës, por kemi folur shumë për këto zgjedhje

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë ka zhvilluar një takim me Dhomë Zgjedhore, ku është diskutuar rreth monitorimit të procesit zgjedhor. Gjatë fjalës së saj Vlahutin është shprehur se ndërkombëtarët kanë folur majftueshëm për zgjedhjet dhe ka nënvizuar se është me rëndësi që ka debate për çështje që më parë nuk flitej.

“Mendoj se kemi folur shumë për zgjedhjet. Është me rëndësi që dëgjojmë  debate për çështje  që më parë nuk flitej. Misioni i ODIHR është këtu për të monitoruar situatën. Jemi 100 vëzhgues dhe do të bëhemi pjesë e ODIHR. Është me rëndësi edhe ajo që do të bëni ju. Ushtroni funksionet dhe detyrat tuaja. Kemi bërë thirrje që njerëzit të mos bien pre e presioneve. Ne e dimë se ka presione për blerjen e votës” , ka thënë ndër të tjera Vlahutin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011152982711792
array(1) { ["section"]=> string(95) "vlahutin-e-dime-se-ka-presione-per-blerjen-e-votes-por-kemi-folur-shume-per-keto-zgjedhje-13908" }