Vlahutin takon Monika Kryemadhin, optimiste për Shqipërinë në BE (ÇFARË I DORËZOI)

Publikuar tek: politike, më 19:16 07-02-2018 Vlahutin takon Monika Kryemadhin, optimiste për Shqipërinë në BE (ÇFARË I DORËZOI)

Ambasadorja e Delegacionit të BE-së Romana Vlahutin, po zhvillon një takim me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.   

Mësohet se Vlahutin i ka dorëzuar Kryemadhit Strategjinë e Zgjerimit të BE-së.

Sakaq, Kryemadhi është shprehur se Integrimi Evropian i Shqipërisë në BE u takon qytetarëve, dhe se brenda qershorit shpresojmë të kemi vendim pozitiv.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012048006057739
array(1) { ["section"]=> string(70) "vlahutin-takon-monika-kryemadhin-optimiste-per-shqiperine-ne-be-109482" }