Vlahutin u kujton zyrtarëve shqiptarë që të mos abuzojnë: Përdoreni si duhet mbështetjen e BE-së!

Publikuar tek: politike, më 11:30 11-02-2016 Vlahutin u kujton zyrtarëve shqiptarë që të mos abuzojnë: Përdoreni si duhet mbështetjen e BE-së!

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ia ka bërë të qartë sot minsitres së Integrimit Klajda Gjoshës që mbështetja e dhënë nga Bashkimi Europian për Shqipërinë duhet përdorur I duhet. Bashkë me Gjoshën ka qenë edhe deputetja Majlinda Bregu, së bashku edhe me ministrin e Jashtëm austriak që ka ardhur që dje në Shqipëri.

“ Po mbështesim financiarisht Shqipërinë, reforma me rëndësi jetike. Mbështetja financiare e BE-së të përdoret si duhet. Duhet ndihma e të gjithëve për të ecur përpara. Integrim do të thotë reformë’’, tha Vlahutin.

“Reforma në Drejtësi është e rëndësishme për të kthyer besimin. Me rëndësi për ekonominë dhe biznesin’’, theksoi Gjosha.

Kurse Bregu ngriti shqetësimin e përjashtimit të opozitës nga procesi.

“Jemi përjashtues dhe mosbesues. Konsensusi kërkon përfshirje”, shtoi deputetja demokrate.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.012861013412476
array(1) { ["section"]=> string(101) "vlahutin-u-kujton-zyrtareve-shqiptare-qe-te-mos-abuzojne-perdoreni-si-duhet-mbeshtetjen-e-be-se-32288" }