Vllaznia në ankand, deputetja Mesi kunja Voltana Ademit: Klubi ishte kapur nga duart e manipulimit partiak. U keqmenaxhuan taksat e shkodranëve

Publikuar tek: politike, më 22:55 27-11-2020 Vllaznia në ankand, deputetja Mesi kunja Voltana Ademit: Klubi ishte kapur nga duart e manipulimit partiak. U keqmenaxhuan taksat e shkodranëve Mesi - Ademi

Këshilli Bashkiak i Shkodrës me 39 vota pro ka vendosur të nxjerrë në ankand aksionet e klubit të futbollit Vllaznia. 

Për shitjen e aksioneve të klubit, Bashkia do të kërkojë rreth 600 milionë lekë. Në këto kushte, klubi verior po shkon drejt privatizimit.

Ndërkohë ka reaguar në facebook deputetja e PS Senida Mesi, e cila sulmon bashkinë e Shkodrës dhe thumbon kryetaren Voltana Ademi.

Sipas Mesit, për Vllazninë po fillon procesi i heqjes nga duart e manipulimit partiak dhe keqmanaxhimit të taksave të shkodranëve nga Bashkia dhe PD Shkodër.

Screenshot_18.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Nuk e mori seriozisht Covid-in dhe...’, Kryemadhi: Titi si këpucari që s’rregullon këpucët e veta (Tregon gjendjen e tij shëndetësore)
Monika Kryemadhi: Vaksina anti-Covid mund të jetë problematike, se unë jam asimptomatike »
Article Logic
Execution time: 0.020342826843262
array(1) { ["section"]=> string(147) "vllaznia-ne-ankand-deputetja-mesi-kunja-voltana-ademit-klubi-ishte-kapur-nga-duart-e-manipulimit-partiak-u-keqmenaxhuan-taksat-e-shkodraneve-229387" }