Vllaznia shkarkon tranjerin italian, zëvendësohet nga Luan Zmijani

Publikuar tek: sport, më 18:43 03-03-2015 Vllaznia shkarkon tranjerin italian, zëvendësohet nga Luan Zmijani Luan Zmijani

KF Vllaznia ka ndërprerë sot kontratën me trajnerin Baldo Raineri dhe ndihmësit e tij Daniele Nervi dhe Sabino Oliva.

Vendimi ështe marrë nga drejtuesit e klubit dhe në fund është komunikuar me të tre trajnerët të cilët kanë rënë dakord me ndërprerjen me mirëkuptim të kontratës përpara kohe.

Klubi shkodran ka bërë të ditur se nga dita e sotme trajner i skuadrës do të jetë Luan Zmijani ndërsa trajner i portierëve do jetë Avenir Dani.

Në 24 javë kampionat, Vllaznia në drejtimin e Rainerit ka arritur të sigurojë 9 fitore, 3 barazime dhe 12 humbje, me golaverazh të përgjithshëm 21-26.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016302108764648
array(1) { ["section"]=> string(70) "vllaznia-shkarkon-tranjerin-italian-zevendesohet-nga-luan-zmijani-4899" }