Vlorë, arrestohet doganieri dhe një biznesmen për kontrabandë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:42 01-06-2015 Vlorë, arrestohet doganieri dhe një biznesmen për kontrabandë

Operacioni i koduar "Tranzit", nga Antikrimi Ekonomik ka çuar në prangat e policisë doganierin Albert Bani me akuzën e shpërdorimit të detyrës për favorizimin e biznesmenit 62 vjeçar Valter Gjonbarcaj në zhdoganimin e mallit.

Biznesmeni Gjonbarcaj është arrestuar në aksin Fier-Vlorë dhe i janë sekuestruar një autoveturë, një zetor, 46 goma dhe 2 soba gatimi. Sipas Antikrimit Ekonomik, malli i sekuestruar ishte i padeklaruar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prangoset ish-shefi i Task-Forcës së Hetimit Tatimor
Krim brenda familjes, vëllai vret vëllanë në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.011236906051636
array(1) { ["section"]=> string(66) "vlore-arrestohet-doganieri-dhe-nje-biznesmen-per-kontrabande-12422" }