Vlorë dhe Delvinë, asgjësohen 10 parcela me kanabis

Publikuar tek: aktualitet, më 10:15 09-08-2015 Vlorë dhe Delvinë, asgjësohen 10 parcela me kanabis

Zbulohen edhe 10 parcela me kanabis në Vlorë dhe Delvinë me 985 rrënjë Kanabis Sattiva.

“Në fshatin Romës, Policia ka gjetur dhe asgjësuar me djegie 6-Parcela me 807-rrënjë bimë narkotike Canabis. Këto bimë narkotike u konstatuan të mbjella në mesin e pyllit nëpër sipërfaqe toke të hapura posaçërisht për mbjelljen e këtyre bimëve narkotike me lartësi nga 60 cm deri në 120 cm.Në fshatin Vrion të Delvinës, policia ka gjetur dhe asgjësuar me djegie 4-Parcela me 178-rrënjë bimë narkotike Canabis. Këto bimë narkotike u konstatuan të mbjella në mesin e një bimësie të dendur në pyllin e këtij fshati, me lartësi nga 80 cm deri ne 202 cm. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të këtyre bimëve narkotike”, deklaron policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtori:Vajzën e zhdukur i ati e hoqi nga gjimnazi. Policia:Letra është shkruar nga Orialda Kajtazi
Gazeta gjermane për Hashim Thaçin: “Gjarpri’’ mund të paditet për krime lufte, thuhet se urdhëroi vrasjen e serbëve dhe të romëve »
Article Logic
Execution time: 0.011750936508179
array(1) { ["section"]=> string(56) "vlore-dhe-delvine-asgjesohen-10-parcela-me-kanabis-18055" }