Vlorë, do prishen banesat

Publikuar tek: aktualitet, më 15:49 18-01-2015 Vlorë, do prishen banesat

Në lagjen “Kushtrimi” të qytetit të Vlorës do të prishen shumica e banesave në kuadër të projektit për ndërtimin e rrugës Levan-Vlorë.

 

Një pjesë e mirë e banesave janë ende në proçes legalizimi ndërkohë që ministri Tahiri, bën thirrje për shpronësim si dhe pohon se  kryeministri Rama, do ta trajtojë me seriozitet këtë çështje.

 

Deputeti, Dashamir Tahiri ka shkuar në vendngjarje për të parë nga afër situatën dhe për të folur me banorët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlonjatja kandidate për parlamentin grek: Jam zëri i shqiptarëve
Majlinda Bregu: Dhuna në shtepinë tonë është po aq e rrezikshme sa terrorizmi në botë »
Article Logic
Execution time: 0.012970924377441
array(1) { ["section"]=> string(40) "vlore-do-te-prishen-rreth-138-banesa-850" }