Vlorë, kapet gomonia me 1 ton kanabis

Publikuar tek: aktualitet, më 20:32 27-03-2017 Vlorë, kapet gomonia me 1 ton kanabis Foto ilustruese

Një gomone e mbushur përplot me drogë të llojit kanabis sativa është kapur mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Gomonia është sekuestruar pas aksionit të Policisë Kufitare në zonën e Gjirit të Petrunës pranë Karaburunit. Besohet se sasia e kanabisit të ngarkuar në gomone është rreth 1 ton. Dyshohet se droga kishte për destinacion brigjet e Italisë. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personave të implikuar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Agron Tufa kërcënohet me SMS, “Live” në emision: O bastardo...
OMN shqyrton nesër dosjet e kandidatëve të komisioneve për Vettingun »
Article Logic
Execution time: 0.011259078979492
array(1) { ["section"]=> string(42) "vlore-kapet-gomonia-me-1-ton-kanabis-73311" }