Vlorë, operacioni "Karaburuni" zbulon naftën kontrabandë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:58 31-01-2015 Vlorë, operacioni

 

Policia e Vlorës, në kuadër të operacionit të anti-kontrabandës të koduar “Karaburuni”, ka vënë në pranga shtetasin Mondi Veshaj.

53-vjeçari, banues në qytetin e Vlorës, ka në pronësi të tij karburantin Kastrati në fshatin Sherishtë ku u sekuestruan 3500 L naftë. Karburanti, rezulton i regjistruar në QKR me emrin Jonufra 2000.

 

Policia ka sekuestruar edhe anijen Karaburuni e cila dyshohej për kontrabandë nafte që sillej nga Italia.

Disa ditë më parë nga ky operacion, u arrestuan në fshatin Sherishtë edhe shtetasit Eduaet Aliaj dhe Levzat Canaj.

Strukturat e policisë po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e gjithë skenës kriminale ndërkohë që ka çuar për analizë edhe cilësinë e naftës që dyshohet të jetë e dëmshme për t’u tregëtuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « QSUT/ Policia lajmërohet për dhunë në Urgjencë. Infermieri: Nuk jam dhunuar
Kur teatri "vë" në gjumë Kiçon »
Article Logic
Execution time: 0.013806104660034
array(1) { ["section"]=> string(58) "vlore-operacioni-karaburuni-zbulon-naften-kontrabande-2015" }