Vlorë, rrezikojnë të mbyten dy peshkatarë, shpëtohen nga Roja Bregdetare

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 24-03-2015 Vlorë, rrezikojnë të mbyten dy peshkatarë, shpëtohen nga Roja Bregdetare Foto ilustruese

Dy  peshkatarë kanë dhënë fillimisht alarmin SOS nga ishulli i Sazanti, pas defektit në varkën e tyre, shkaktuar nga moti i keq. Roja Bregdetare u ka ardhur menjëherë në ndihmë, duke bërë të mundur shpëtimin e tyre.

Dy peshkatarë janë shpëtuar pranë Sazanit në Vlorë nga policia kufitare. Ata kanë dhënë alarmin SOS pasi pësuan avari në varkë. Rreziku ka ardhur për shkak të motit të keq duke u shkaktuar problem në motorin e varkës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Procesi i integrimit i shpejtë dhe cilësor, puna për 5 prioritetet është intensifikuar
Ndotet liqeni në Pogradec me solucionin për ujërat e zeza »
Article Logic
Execution time: 0.012702941894531
array(1) { ["section"]=> string(75) "vlore-rrezikojne-te-mbyten-dy-peshkatare-shpetohen-nga-roja-bregdetare-6809" }