Vlorë, sekuestrohen 2.7 kuintal peshk

Publikuar tek: aktualitet, më 13:07 17-02-2015 Vlorë, sekuestrohen 2.7 kuintal peshk

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar në qytetin e Vlorës 2.7 kuintal peshk për shkak të mungesës së kushtëve të higjenës në të cilat tregëtohej.

Peshku tregëtohej në trotuare dhe makina pa asnjë kusht. Sipas Autoritetit Kombëtar të Ushqimit tregëtarët kanë qenë të pa licensuar. AKU bën thirrje të shmangen blerjet në mjedise të pakontrolluara dhe të denoncohet çdo rast abuzimi nga tregëtarët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarët në protestë për kosin e skaduar, AKU: Nuk jemi në dijeni të fabrikës
Ambasadorja e BE dhe Peleshi vizitojnë banorët e përmbytur, BE edhe 118 mijë euro shtesë »
Article Logic
Execution time: 0.0046811103820801
array(1) { ["section"]=> string(41) "vlore-sekuestrohen-2-7-kuintal-peshk-3613" }