Vlorë, sekuestrohen 5.8 kilogramë kanabis sativa me destinacion Italinë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 16-03-2015 Vlorë, sekuestrohen 5.8 kilogramë kanabis sativa me destinacion Italinë Lënda kanabis sativa e sekuestruar nga policia

Policia e Vlorës ka sekuestruar në një autobus me pasagjerë që do të nisej për në Itali, 5.8 kilogramë kanabis sativa. U arrestuan edhe dy drejtuesit e autobusëve.

Vaji i lëndës narkotike ishte i fshehur në brendësi të një bidoni me vaj ulliri dhe i ishte dhënë shoferit të autobusit si porosi për t'u dorëzuar në qytetin e Bolonjës. Autobusi u ndalua në portin e qytetit pak çaste para se të inbarkohej në tragetin e linjës për në Itali.

 

Policia prangosi drejtuesit e autobusit të shoqërisë së transportit të udhëtarëve "Hermes Travel”. Lënda narkotike ishte e paketuar në 34 cilindra, të cilët ishin vendosur brenda një bidoni plastik 30 kilogramë, i cili krahas lëndës narkotike ishte mbushur me vaj ulliri, dhe që do të dërgohej për në Itali si porosi. 

Policia deklaroi se po heton dy shoferët e autobusit dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e pronarit të porosisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjirokastër/Gjendet një kufomë në ujërat e lumit Drin
Prokuroria: Ish-drejtori i ALUIZNI-t Besnik Kastrati legalizoi kundër ligjit dy pallate në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.013118028640747
array(1) { ["section"]=> string(75) "vlore-sekuestrohen-5-8-kilograme-kanabis-sativa-me-destinacion-italine-6050" }