“Vodafone Albania” dhe "Ti je një luledielli" blejnë Aparaturën Eko për fëmijët e pavionit të Onkohematologjisë në QSUT

Publikuar tek: aktualitet, më 10:01 02-06-2017 “Vodafone Albania” dhe

Ditën e djeshme, me rastin e 1 Qershorit në ambjentet e QSUT u bë inaugurimi i një suksesi të përbashkët për përmirësimin e cilësisë së shërbimit në pavionin e Onkohematologjisë përmes pajisjeve të reja qe u blenë nga projekti shumë i dashur "Ti je një luledielli" dhe kompania Vodafone Albania, ku falë kontributeve me blerjen e bluzave u mundësua realizimi i misionit me blerjen e aparaturës respiratore dhe poltronave për këta fëmije.

Pjesë e rëndësishme e fushatës ishte edhe mbështetja e Vodafone Albania, e cila përpos blerjes së 450 bluzave, kompania nëpërmjet Fondacionit të saj kontribuoi në blerjen e një Aparature Eko të teknologjisë më të fundit për këtë spital, si dhe disa aksesore të tjerë të nevojshem për këta fëmijëe. 

Të pranishëm në këë aktivitet ishin:

1.      Drejtoresha e Spitaliat Pediatrik Tiranë, Anila Godo

2.      Iniciatorja e fushatës "Ti je nje luledielli", Albana Osmani

3.      CEO i Vodafone Albania, Dietlof Mare. 

image2.JPGimage1.JPG

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krimet e Rënda kapin 38-vjeçarin nga Tirana, të dyshuar për vendosjen e eksplozivëve (Emri)
Plagë në trup dhe në kokë disa herë të motrës, i riu nga Tirana e pëson keq »
Article Logic
Execution time: 0.011109828948975
array(1) { ["section"]=> string(121) "vodafone-albania-dhe-ti-je-nje-luledielli-blejne-aparaturen-eko-per-femijet-e-pavionit-te-onkohematologjise-ne-qsut-80923" }