Vodafone mbështet ditën globale të internetit të sigurtë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 07-02-2017 Vodafone mbështet ditën globale të internetit të sigurtë

7 Shkurti shënon ditën ndërkombëtare të internetit të sigurtë. Në këtë kuadër, qindra shkolla, grupe të rinjsh, kompani, organizata, shërbime policore nga e gjithë bota janë bërë bashkë për një internet më të sigurtë.

Si një  kompani shembull i përgjegjshmërisë sociale, Vodafone është pjesë e kësaj iniciative globale edhe këtë vit nëpërmjet shërbimit Vodafone Secure Net, i pari I këtij lloji në tregun shqiptar

“Vodafone Secure Net”, është shërbimi  i ofruar nga Vodafone Albania me qëllim mbrojtjen e klientëve dhe familjarëve të tyre nga rrisqete botës së pafundme dixhitale.

Mjafton një klik në https://securenet.vodafone.al dhe mund të kesh gjithë shërbimin, për t’u informuar e argëtuar në internet, duke qenë i mbrojtur nga çdo virus, skedar të dëmshëm apo faqe e rrezikshme.

Duke ndjekur udhëzimet mund të kontrolloni botën online të fëmijëve tuaj, mund të filtroni lundrimin në internet për të evituar përmbajtet e papërshtatme për ta. Aplikimi i këtij shërbimi është tepër ekonomik. Duke qenë shërbim i bazuar në web ,nuk e dëmton baterinë dhe aparatin tuaj. Ka përdorim të thjeshtë. Të gjitha funksionet mund të menaxhohen dhe kontrollohen nga një person apo në një vend të vetëm për çdo pajisje të lidhur me rrjetin Vodafone.

Me Vodafone Sicure Net , prindërit përveçse sigurojnë internet të sigurtë (përmes antivirus) nga rrisqet e ndryshme online për veten dhe familjarët, ata përfitojnë edhe  shërbime të ndryshme filtrimi si: Filtrimi i përmbajtjes në internet për grupmosha të caktuara, Skedulimi i Kohës së lirë (për lundrim në internet), Listim  faqeve të sigurta/pasigurta etj.

Ky shërbim ofrohet për klientët e Vodafone me një vlerë prej 100 Lekë për muaj , megjithatë mund të përfitohet edhe si benefit falas i integruar në paketa të ndryshme të Vodafone si edhe  falas për të gjithë klientët që janë pjesë e paketave RED!

Me Vodafone Secure Net ju dhe familja juaj ndiheni mw tw sigurw nw botwn e pafundme online. Pwr mw shumw informacion vizitoni  https://securenet.vodafone.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet për Ardit Gjoklajn, dërgon në gjykatë përgjegjësin dhe fadromistin
“Shqipëria pa armë”: Në 24 orë dorëzohen 37 armë, 8494 fishekë, 3 granata, 1 gjerdan mitrolozi dhe 19 krehëra »
Article Logic
Execution time: 0.012578010559082
array(1) { ["section"]=> string(62) "vodafone-mbeshtet-diten-globale-te-internetit-te-sigurte-67991" }