Vodhen biznesin në Tiranë, autorët pasi morën 10 mln lekë bën këtë veprim për të humbur gjurmët

Publikuar tek: aktualitet, më 08:57 04-05-2017 Vodhen biznesin në Tiranë, autorët pasi morën 10 mln lekë bën këtë veprim për të humbur gjurmët

Vidhet një biznes në autostradën Durrës-Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesine  sotëm rreth orës 05:45, tek një firmë private.

Sipas policisë, nga pjesa e pasme e saj, duke mos u diktuar nga rojet e sigurisë, kanë hyrë dy shtetas të pa identifikuar, të cilët kanë hapur kasafortën dhe në brendësi të cilës kanë marrë rreth 1.000.000 Lekë, (10 miljon leke te vjetra).

Pasi kanë marrë paratë, autorët kanë marrë  dhe sistemin e rregjistrimit të kamerave të sigurisë, për të humbur gjurmët dhe për të mos u idenfikuar nga pamjet filmike.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj vepre penale. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pasqyrimi i fushatës zgjedhore, Avokati i Popullit rekomandim KQZ-së: Media s’mund të diktohet në përmbushjen e misionit publik
Përsërit të njëjtin krim për të cilin ishte dënuar, sërish në burg pasi përplasi biçiklistin në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.011770009994507
array(1) { ["section"]=> string(100) "vodhen-biznesin-ne-tirane-autoret-pasi-moren-10-mln-leke-ben-kete-veprim-per-te-humbur-gjurmet-77420" }