Vodhën energjinë elektrike për bizneset e tyre private, në pranga 2 pernona në Vlorë e Sarandë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 29-04-2015 Vodhën energjinë elektrike për bizneset e tyre private, në pranga 2 pernona në Vlorë e Sarandë

Admir Çura, 25 vjeç, banues në fshatin Radhimë , dhe Ruhi Çela, 47 vjeç, banues në Sarandë u arrestuan nga policia për vjedhje të enrgjisë elektrike.

Arrestimi i Çurës  u krye pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me grupin e OSHEE-së, në lokalin e tij “Labëria”, u konstatua vjedhja e energjisë elektrike në mënyrë të paligjshme, ndërsa Çela u konstatua se kishte ndërhyrë në matësin e enërgjisë të hotelit të tij “Tatëzati”

Materialet iu kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrahu të ëmën dhe motrën, në pranga i riu nga Tirana
Ambasadori austriak: Shqiptarët nuk kanë shans për të marrë azil politik »
Article Logic
Execution time: 0.013615846633911
array(1) { ["section"]=> string(98) "vodhen-energjine-elektrike-per-bizneset-e-tyre-private-ne-pranga-2-pernona-ne-vlore-e-sarande-9939" }