Vodhën peshk rezervati, arrestohen 3 persona në Lushnje (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:14 15-03-2017 Vodhën peshk rezervati, arrestohen 3 persona në Lushnje (EMRAT)

Arrestohen tre persona në Lushnje, pasi u kapën në flagrancë, teksa vidhnin peshk në një rezervat të fshatit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë Marjus Bushi, 27 vjeç, Vangjel Nushi, 23 vjeç dhe Fredi Shtëmbari, 37 vjeç, banues në fshatin Zhelizhan, Lushnje.

Arrestimi i tyre u bë pasi në fshatin Zhelizhan, pasi janë kapur në flagrancë duke vjedhur në bashkëpunim peshk në vaskat e rezervatit në pronësi të shtetasit V.P, 57 vjeç, banues në fshatin Toshkëz Lushnje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale "Vjedhje".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrahu babain e moshuar në Ballsh, prapa hekurave 35-vjeçari
Grabitja e bujshme në Rinas, vihen në pranga edhe 2 persona të tjerë (Emrat dhe Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011093139648438
array(1) { ["section"]=> string(66) "vodhen-peshk-rezervati-arrestohen-3-persona-ne-lushnje-emrat-71948" }