Vodhi “BMW-në” në mes të ditës në Tiranë, arrestohet brenda 30 minutash autori (EMRI / VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:57 04-01-2017

Arrestohet në flagrancë një person me precedent të mëparshëm për vjedhjen e një  automjeti tip “BMW”.

Policia bën me dije se, rreth orës 13:44, ka ardhur një telefonat në numrin e emergjencave 112, se në zonën e njohur si Poligrafiku, tek një servis automjetesh është vjedhur një automjet tip “BMË”.

Menjëherë janë angazhuar shërbimet e Policisë së Tiranës, ku rreth orës 14:10, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3, në Laprakë, kanë bërë të mundur ndalimin e automjetit dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

– Niko Zaimi, 31 vjeç, Banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Vjedhje”

Ky shtetas, ka përfituar nga momenti që mekanikët e kishin lënë automjetin tip “BMW”, të ndezur në hyrje të servisit dhe e ka marrë duke u larguar me shpejtësi.

Policia bën me dije se, materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Vjedhja” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëri kërdinë në dhomat e shoqeve gjatë netëve të Vitit të Ri, arrestohet studentja në Tiranë
Viti nis me luftë ndaj krimit, arrestohen dy persona në Kavajë pasi u kapën me armë zjarri dhe mjete të ftohta (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.01086688041687
array(1) { ["section"]=> string(92) "vodhi-bmw-ne-ne-mes-te-dites-ne-tirane-arrestohet-brenda-30-minutash-autori-emri-video-64598" }